Życie bez internetu?

Dzisiaj już nikt z nas nie wyobraża sobie istnienia bez możliwości korzystania z zasobów, jakie daje nam internet. Dzisiejszy telefon ma już dla nas zupełnie inne pojęcie, bowiem nie służą już jedynie do komunikowania się z osobami nam odległymi. Pojawiły się smartfony, które zrewolucjonizowały tę branżę. Następnie zauważmy jak rywalizują dziś tablety z osobistymi przenośnymi komputerami. Już dzieci w wieku przedszkolnym wiedzą co to jest i maja ogromne parcie na posiadanie owego sprzętu.

Nie ulega wątpliwości, że ilość posiadaczy smartfonów w Polsce szybko rośnie, chyba wprost proporcjonalnie do spadku ich cen. Tak samo sprawę będzie się miała z tabletami, na które tworzone są różnego rodzaju aplikacje mobilne, po to by zwiększyć możliwości tego urządzenia i tym samym zyskać jego większą popularność.

Gadżet dla młodzieży?

Urządzenia mobilne stają sie w pierwszej kolejności atrakcyjnym gadżetem dla młodzieży szkolnej w wieku 16-21 lat. Dziś na przerwach międzylekcyjnych nie gra się w klasy czy w piłkę, dzisiaj uczniowie wymieniają się nowinkami technologicznymi związanymi z urządzeniami mobilnymi. Śledzą  nowe aplikacje mobilne, by wybrać te, które znajdą wśród nich zastosowanie. W każdym miejscu codziennego życia wykorzystujemy dziś urządzenia mobilne, zaczynając w łóżku, poprzez łazienkę , drogę do pracy czy szkoły, podróże rodzinne czy służbowe.

Dają nam możliwość śledzenia serwisów internetowych, poczty e-mail, serwisów społecznościowych, dają dobrą rozrywkę i nie tylko. Kolejne pokolenia rodzić się będą ze smartfonami w ręce. Dal nas wyzwaniem staje się, by aplikacje mobilne znalazły zastosowanie w życiu codziennym oraz w edukacji. Nie zatrzymamy dziś rozwoju technologii, która przecież odnosi wielkie sukcesy. Jedynym rozwiązaniem jest, by deweloperzy tworzący aplikacje mobilne stanęli na głowie i tworzyli z myślą o młodym pokoleniu, ale nie tylko poprzez rozrywkę, lecz głównie z myślą o ich nauczaniu. Pamiętajmy, że jesteśmy dopiero na początku mobilnej rewolucji. Trzymajmy rękę na pulsie i nie dajmy się zwariować.

Jeśli branża informatyczna nadal będzie rozwijać się w tym tempie co teraz będziemy bez wątpienia skazani na całkowite uzależnienie się od Internetu. Należy zatem zachować zdrowy rozsądek. Starajmy się powstrzymać od sprawdzenia poczty elektronicznej i facebooka z samego rana.

Loading spinner